Jak Naprawić Zamek Dmuchany

Zapewne każda firma eventowa działająca w branży dmuchańców miała nieprzyjemność doświadczyć uszkodzenia urządzenia. Pojawia się wtedy wiele pytań jak naprawić rozerwany materiał lub pęknięte szwy na zamku dmuchanym. Część napraw jest możliwa do wykonania we własnym zakresie, jednak druga część z nich nie obędzie się bez pomocy wyspecjalizowanej firmy. 

Jakość chińskich zamków dmuchanych

Zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Z wieloletniego doświadczenia odradzamy zakup urządzeń pochoodzących z krajów azjatyckich. Urządzenia produkowane w Chinach, najczęściej wykonane są ze słabej jakości materiału. Materiał ten zdecydowanie bardziej nagrzewa się na słońcu i jest podany na różne czynniki zewnętrzne. Powoduje to szybkie blaknięcie oraz utratę kolorów. 

Urządzenia te posiadają często nietrwale wykonane szwy, które są podatne na zrywanie. Sprawia to też, że urządzena są mniej bezpieczne dla dzieci. Dlatego szczególnie organizatorzy eventów powinni zwrócić uwagę, by nie korzystać z nieatestowanych urządzeń, ponieważ zerwanie szwów podczas pracy urządzenia może być bardzo niebezpieczne dla osób przebywających w tym czasie na dmuchańcu. 

Zdecydowanie lepiej wybrać urządzenia polskiej lub europejskiej produkcji (np.: holenderskiej). W Polsce znajduje się również wielu wyspecjalizowanych producentów. Produkcję urządzeń można zlecić także nam. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w Poznaniu gdzie można na żywo zobaczyć jakość naszych urządzeń. 

Urządzenia produkcji europejskiej szyte są z materiału o wiele większej gramaturze. Co odpowiada za wytrzymałość dmuchańców. 
Jest on mniej podatny na przerwania i przetarcia materiału. 

Nasze urządzenia posiadają również bardziej wytrzymałe szwy, poprzez zastosowanie lepszej jakości nici oraz odpowiednich technik szycia, Szwy są kilkukrotne, co zapobiega ich przerwaniu i zapewnia, że urządzenia są wykorzystywane przez nas wiele lat. 

Ręczne malunki również, lepiej prezentują się na dmuchańcach od nadruków, które wykorzystywane są w chińskich urządzeniach.

Zapobieganie uszkodzeniom zamków dmuchanych

Aby zapobiegać zerwaniom i przetarciom, urządzenia powinny podczas transportu zostać owinięte plandeką. Dzięki temu nie brudzą się one również podczas transportu. 

Przy "zwijaniu" urządzenia należy uważać na wszelkie ostre krawędzie, ponieważ to zazwyczaj w tym momencie następuje najwięcej uszkodzeń powierzchni. Podczas wyłączania urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę na otoczenia, aby zamek opadając nie był w stanie uszkodzić się np.: o ogrodzenie.

Jeśli dmuchana zjeżdżalnia rozkładana jest na betonowym podłożu. Warto wyłożyć je wcześniej plandeką, badź wykładziną, aby zapobiec przetarciom, które mogą powstać w czasie pracy urządzenia.

Zerwany szew na zamku dmuchanym

Produkcja urządzeń to tak zwane ciężkie szycie. Lekkie szycie polega na szyciu ubrań z lekkich tkanin, natomast ciężkie szycie to praca przemysłowa. Wymagane jest do tego odpowiednie wyposażenie oraz dedykowane maszyny do szycia. Stąd naprawa pękniętych szwów na dmuchańcach jest niemożliwa do wykonania w prowizorycznych warunkach. Do takich celów najlepiej oddać urządzenie bezpośrednio do producenta w celu dokonania naprawy.

Przerwany materiał

Naprawa przerwanego materiału również nie powinna odbywać się w warunkach prowizorycznych. Może mieć to wpływ na atesty oraz bezpieczeństwo urządzenia. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na samodzielną naprawę. Wymagana do tego będzie opalarka oraz zestaw naprawczy, zawierający łaty. Łatę należy nałożyć na przerwane miejsce i zgrzać ją przy pomocy opalarki. 

Nasze usługi

Niestety, nie świadczymy usług naprawy urządzeń dmuchanych. Wyjątkiem jest gdy zakupiono od nas nowe urządzenie naszej produkcji. Wtedy jesteśmy w stanie dokonać naprawy. W swojej ofercie posiadamy również zestawy naprawcze wraz z opalarką lub same zestawy naprawcze (zestaw różnokolorowych łat i nici).

 Nowości Zjeżdżalnie Wymiatacze - Tory przeszkód Place zabaw i inne dmuchańce Suche baseny z piłeczkami Karuzele i inne mechaniczne Ścianki wspinaczkowe Urządzenia do rywalizacji Animacje, gry i zabawy Automaty i strzelnice Sprzęt techniczny, scena, namioty, nagłośnienie... Atrakcje mikołajkowo-świąteczneul.Trzmiela 18
60-185 Skórzewo
k. Poznania

tel. 733 833 933
tel. 605 632 237
tel. 530 185 585

E-mail:
biuro@avex.com.pl