Jakie Atrakcje Wybrać na Event

Jakie atrakcje na event

Dobór atrakcji podczas organizacji eventów może być nie lada wyzwaniem Podczas planowania imprezy należy wziąć pod uwagę wiele czynników jak preferencje gości, miejsce wydarzenia czy czas organizowanego wydarzenia. Inne atrakcje sprawdzą się w zamkniętym centrum handlowym, natomiast inne podczas pikniku firmowego organizowanego na świeżym powietrzu.

Przyjrzyjmy się, więc na czym najlepiej skupić swoją uwagę podczas doboru dmuchańcy oraz innych atrakcji na Waszą imprezę. 

Gdzie zorganizowany zostanie event?

Warto zwrócić uwagę gdzie organizowane jest wydarzenie. Czy jest to impreza, która odbywa się w zamkniętym centrum handlowym czy może piknik firmowy na świeżym powietrzu. W centrum handlowym sprawdzą się zdecydowanie mniejsze atrakcje dmuchane jak zamki dmuchane, baseny z kulkami. Jeśli miejsce jest odpowiednio przystosowane jest również możliwość ustawienia wewnątrz karuzeli weneckiej lub kolejki szynowej.

Wybierając jako miejsce organizacji imprezy pole piknikowe. Na świeżym powietrzu możemy pozwolić sobie na większą dowolność w doborze urządzeń i atrakcji eventowych. Uzależniamy się wtedy jednak od czynników zewnętrznych jak pogoda. Dlatego warto wziąć pod uwagę, aby goście w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych mieli alternatywne atrakcje podczas eventu.

Wiek uczestników imprezy

Atrakcje należy dobrać odpowiednio do swojej grupy docelowej. Najłatwiej jeśli podzielimy uczestników naszych gości na 4 grupy w zależności od wieku:

  • Maluchy do 4 roku życia
  • Dzieci
  • Młodzież i Dorośli
  • Osoby starsze

Maluchy
Dla maluchów najlepiej sprawdzą się atrakcję gdzie pociechy będą mogły przebywać pod stałą opieką rodziców. Tutaj sprawdzają się najlepiej suche baseny z kulkami. Jest to niewielka atrakcja, maluchy bawią się na oku rodziców. Z obawy na ich bezpieczeństwo Nasza obsługa bacznie pilnuje, by na czas zabawy maluchów, starsze dzieci nie korzystały z basenu.

Dla najmłodszych uczestników imprezy doskonale sprawdzi się też dmuchany ogródek animacyjny. Taki ogródek wypełniony jest klockami oraz innymi zabawkami z których mogą korzystać dzieci podczas zabawy. Rodzice również mogą przebywać z dziećmi na terenie ogródka. 

Trochę starsze maluchy mogą też spróbować swoich sił podczas przejażdżki pociągiem elektrycznym lub na karuzelach.

Dzieci
Atrakcji dla starszych dzieci jest co niemiara. Dmuchańce, zjeżdżalne, karuzele, olbrzymie wipeoutyJest to grupa docelowa dla której z łatwością dobierzecie urządzenia. 

Dorośli i osoby starsze
Wielu organizatorów zadaje sobie pytanie. Jakie atrakcje zapewnić dla dorosłych? Dla osób dorosłych najlepiej zadbać o dobrej jakości catering oraz odpowiednio przygotowaną strefę relaksacyjną. Często spotykane na eventach są namioty gwiazda. Montaż ich jest nieinwazyjny i bardzo sprawny. 

Z atrakcji, które warto wziąć pod uwagę są to wszelkiego rodzaju strzelnice paintball, strzelnice ASG, wiatrówki, Laser-Tag. Dorośli świetnie się bawią na dmuchanych wymiataczach niczym z programów telewizyjnych wipeout. Na takich atrakcjach można przeprowadzać różnego rodzaju turnieje firmowe wraz z nagrodami dla gości, które sprawia, że event na długo zapadnie w ich pamięci.

Dużą uwagę przykuwa zawsze strefa retro. Czyli miejsce gdzie można spędzić długie godziny podczas rozgrywek na Fliperach (automaty typu Pinball) oraz konsolach Arcade. Tego typu atrakcję warto wziąć pod uwagę podczas organizacji wydarzeń firmowych dla starszej grupy docelowej. Możemy zagwarantować, że Flipery sprawdzą się na każdej imprezie. 

Tematyka imprezy

Wybrałeś już wstępnie atrakcje na swój event? Pora skupić się na tematyce imprezy. Ma to być impreza piracka? Warto wybrać dmuchany statek piracki, pirackie drabinki sprawnościowe, zorganizować strzelnicę oraz zapas "rumu" dla dorosłych uczestników imprezy. A może piknik w stylu western? Dla dorosłych spisze się byk rodeo, dla młodszych zamek dmuchany Alaja i zjeżdżalnia Western. Pamiątkowo można zrobić zdjęcia w fotobudce przebierając się za kowboi. Może masz swój własny pomysł na tematykę imprezy? Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i pomożemy dopasować atrakcje do waszej tematyki. 

 

 Nowości Zjeżdżalnie Wymiatacze - Tory przeszkód Place zabaw i inne dmuchańce Suche baseny z piłeczkami Karuzele i inne mechaniczne Ścianki wspinaczkowe Urządzenia do rywalizacji Animacje, gry i zabawy Automaty i strzelnice Sprzęt techniczny, scena, namioty, nagłośnienie... Atrakcje mikołajkowo-świąteczneul.Trzmiela 18
60-185 Skórzewo
k. Poznania

tel. 733 833 933
tel. 605 632 237
tel. 530 185 585

E-mail:
biuro@avex.com.pl