Wypożyczalnia Dmuchańców

Wypozyczalnia dmuchancow

Szukasz wypożyczalni dmuchańców i atrakcji dla dzieci na swoje eventy? Nie możesz zdecydować się z usług, której firmy skorzystać? Zapoznaj się z naszym artykułem gdzie opowiemy na co warto zwrócić uwagę podczas wynajmu zjeżdżalni dmuchanych i innych atrakcji. Podamy też kilka cennych rad jak minimalizować koszty organizacji eventu z perspektywy event menagera.

Szeroki oraz Głęboki asortyment dmuchańców

Szeroki i głęboki asortyment? Jaka jest w tym wszystkim różnica? Szerokość asortymentu odpowiada za duży wybór różnego rodzaju dmuchańców i atrakcji. Jeśli firma posiada w swojej ofercie karuzele, zamki dmuchane, zjeżdżalnie dmuchane, kule Wipeout, dmuchane tory przeszkód i wiele innych rodzajów urządzeń. Można wtedy określić ją jako posiadającą szeroki asortyment. 

Natomiast głębokość asortymentu jest zależna od ilości urządzeń do wyboru w danym typie. Jeśli jako klient możesz wybierać wśród kilkunastu różnych zjeżdżalniach dmuchanych o różnorodnym motywie, dzięki czemu możesz dostosować urządzenia do tematyki swojej imprezy. Organizujesz event dla salonu samochodowego możesz wypożyczyć zjeżdżalnię w kształcie bolidu! Organizujesz dla swojego klienta imprezę w rejonie nadmorskim wypożycz zjeżdżalnie w kształcie statku pirackiego. Tym właśnie charakteryzuje się głęboki  asortyment. 

Jako event menager powinieneś zwrócić uwagę na to czy twój kontrahent posiada wystarczająco szeroki i głęboki asortyment, żeby zaspokoić potrzeby twoich klientów. Może na liście życzeń twojego klienta spośród zamków dmuchanych znajdzie się też karuzela wenecka. Wtedy warto współpracować z jednym kontrahentem, który będzie w stanie dostarczyć wszystkie urządzenia na twoją imprezę zgodnie z wymaganiami klienta. Oferując przy tym rabat cenowy za wynajem kilku urządzeń. W ten sposób minimalizujesz też inne ukryte koszty, na które mógłbyś na pierwszy rzut oka nie zwrócić uwagi. Jak min. koszty transportu, które ponosi firma z dmuchańcami. Korzystając z usług jednej firmy, tylko jednokrotnie ponosisz koszt transportu urządzeń, niż korzystając z oferty dwóch różnych podwykonawców. 

Powyżej omówiliśmy szeroki asortyment. Natomiast w jaki sposób pozytywnie punktuje jego głębokość? Dzięki dużej głębokości asortymentu dmuchańców, możesz nie tylko dostosować urządzenia do motywu imprezy. Największą zaletą jest dyspozycyjność sprzętu, szczególnie w gorących okresach eventowych jak dzień dziecka czy jarmarki świąteczne. Jeśli twój podwykonawca posiada głęboki asortyment dmuchanców masz większą szansę, że będzie posiadał wolne urządzenia w wybranym przez ciebie terminie. Dzięki czemu nie musisz też rezerwować ich z wypożyczalni z dużym wyprzedzeniem. 

Reasumując warto rozpocząć stałą współpracę z jednym podwykonawcą, który posiada szeroki i głęboki asortyment. W efekcie stałej współpracy zdobywać rabaty cenowe. Stabilny podwykonawca jest dla Ciebie gwarancją dostępności urządzeń oraz częściowo zwalnia cię z obowiązku dużo wcześniejszej rezerwacji.

Jeśli chciałbyś podjąć z nami współpracę zapoznaj się z asortymentem naszej wypożyczalni dmuchańców. Nasze urządzenia znajdziesz w zakładce „oferta”. Część z urządzeń nie jest widoczna na stronie, najnowsze z urządzeń znajdziesz w naszym katalogu PDF. W celu otrzymania katalogu na aktualny sezon skontaktuj się z nami mailowo na adres biuro@avex.com.pl

Bezpłatna wycena wypożyczalni dmuchańców

Transparentność cen jest ważnym aspektem przy podejmowaniu współpracy z podwykonawcami. Jednak zdarza się, że specyfika branży utrudnia jednoznaczne określenie cen w wypożyczalni dmuchańców, ze względu na dużą ilość zmiennych czynników. Dlatego też, nie znajdziecie cen bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Przy wynajmie kilku urządzeń cena wynajmu spada, ponieważ równoważone zostają koszty transportu, natomiast inny zestaw urządzeń powoduje konieczność zwiększenia floty pojazdów wymaganych do realizacji zlecenia co również wpływa na cenę. Szczególnie z powodu, że realizujemy zlecenia w na terenie całej Polski i czasem jest to bardzo istotny czynnik. Zdarza się, że impreza naszego klient trwa 4 godziny, natomiast gdy druga jest 12 godzinnym eventem.

Nasi stali kontrahenci oraz oczywiście również osoby zainteresowane rozpoczęciem współpracy. Otrzymują od nas katalog urządzeń w PDF, gdzie znajdują się szacunkowe ceny za wynajem konkretnego urządzenia. Jest to cena szacunkowa, która może spaść lub wzrosnąć w zależności od specyfiki zlecenia.

Aby jednak ułatwić tobie podjęcie decyzji przy doborze podwykonawcy do realizacji twojego eventu. Oferujemy bezpłatną wycenę, którą powinieneś otrzymać w ciągu 48 godzin od momentu przesłania do nas zapytania! 

Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatną wyceną wypożyczalni dmuchańców. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Udostępnimy Tobie nasz aktualny katalog dmuchańcy z szacunkowymi cenami, a następnie dokonamy wyceny realizacji eventu na podstawie podanych przez ciebie informacji po kontakcie z naszym konsultantem.

 Jakość urządzeń wypożyczalni dmuchańców

Wypożyczalnie dmuchańców oferują różnej jakości zjeżdżalnie i zamki. Zdarza się, że urządzenia nie spełniają  odpowiednich norm i nie posiadają atestów. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost dmuchańcy chińskiej produkcji na Polskim rynku. Sami otrzymujemy przynajmniej raz w miesiącu oferty sprzedaży dmuchańcy od chińskich producentów. Jednak urządzenia te są wykonane z bardzo niskiej jakości materiału, który nie posiada odpowiedniej gramatury. Stąd też niska ich cena w przypadku zakupu. Natomiast ceny wynajmu chińskich urządzeń z wypożyczalni nie różnią się znacząco od urządzeń europejskiej produkcji wypożyczanych przez wypożyczalnie.

Wynika to z jednej prostej przyczyny. Z perspektywy wypożyczalni, cena zakupu urządzenia odgrywa marginalną rolę przy wycenie realizacji zlecenia przez wypożyczalnię. Znaczący wpływ na koszty, które ponosi wypożyczalnia mają wynagrodzenia pracowników czy np.: obecne ceny paliwa, koszty noclegów dla pracowników i diet.

Wypożyczalnie i firmy dmuchańcowe korzystają z chińskich dmuchańców, aby zmniejszyć budżet przedsiębiorstwa na modernizację asortymentu i zwiększyć swoje zyski. Drugim powodem jest chęć ekspresowego zwiększenia dostępnego asortymentu przy niskim kapitale inwestycyjnym. Tanie chińskie urządzenia pozwalają na szybkie pogłębienie asortymentu. Jednak jest to asortyment niskiej jakości.

 

Dobra, ale jak jako event menager mam rozpoznać chińskiego dmuchańca jeśli się na tym nie znam?

Jako firma specjalizująca się w branży od 20 lat. Jesteśmy w stanie rozpoznać kraj produkcji po kilku zdjęciach. Świadczy o tym jakość materiału, wykonanie szwów i kilka innych czynników. Ale ty jako Event Menager możesz mieć z tym trudność i nie jest to w cale nic zadziwiającego.

Najłatwiej można rozpoznać, że urządzenie jest chińskiej produkcji na podstawie nadruków. Chińscy producenci korzystają z drukarek, które nadrukowują grafiki na materiał, z którego następnie zszywany jest dmuchaniec. Jak prezentuje się jakość tych grafik i wygląd dmuchańca pozostawiamy do subiektywnej opinii.

Dmuchańce polskiej produkcji typu ViV rzadko kiedy wykorzystują nadruki. Dmuchaniec zazwyczaj zszywany jest po prostu z różnokolorowego materiału, dzięki czemu prezentują się one naprawdę imponująco. Czasem wykorzystywane są farby, a w niektórych elementach naprawdę dobrej jakości niewielkie nadruki. Na fotografii obok możesz zobaczyć dmuchańca produkcji ViV oraz produkcji chińskiej.

W naszej ofercie znajdziecie urządzenia ViV oraz urządzenia produkowane specjalnie na nasze zamówienie według naszych projektów. Na przykład zjeżdżalnia Las, którą również widzicie na zdjęciu obok. Urządzenia te wykonane są z materiału o dużej gramaturze, a zdobią je ręcznie wykonane malunki przy pomocy pędzla i aerografu.

 

Czystość dmuchańców

Specyfika branży eventowej i samych zjeżdżalni dmuchanych, które często rozkładane są  w plenerze. Na imprezach i eventach organizowanych w różnych warunkach, gdzie często spotykany jest piach, pył i ulewne deszcze. Powoduje, że dmuchańce dość szybko się brudzą.

Szczególnie gdy urządzenia nie są wykorzystywane tylko do cyklicznego wynajmu na eventy, a dodatkowo wypożyczalnia wykorzystuje je do stacjonarnych placów zabaw np.: nad morzem, gdzie urządzenia te pod wpływem wilgotnego klimatu, będąc uruchomione po kilkanaście godzin dziennie przez cały wakacyjny sezon bardzo szybko ulegają uszkodzeniu.

Wybierając podwykonawcę warto, abyś zwrócił uwagę na czystość dmuchańcy twojego kontrahenta. Jeśli poza 6-8 godzinnymi imprezami odbywającymi się weekendami. Wykorzystuje on urządzenia również w stacjonarnych nadmorskich placach zabaw. Prawdopodobnie będą one stosunkowo szybko tracić na swojej estetyce. Część wypożyczalni, która nie posiada dużego asortymentu urządzeń. Te same urządzenia, które wynajmuje podczas eventów firmowych w tak zwanym „martwym sezonie” dla branży eventowej czyli okresie wakacyjnym wykorzystuje urządzenia w stacjonarnych placach.

Zdarza się, że wypożyczalnie nie dysponują odpowiednim zapleczem, które pozwala na utrzymanie dmuchańców w czystości. Często słyszymy od event menagerów zapytania czy nasze urządzenia są czyste, ponieważ wcześniej mieli przykre doświadczenia w tym temacie. Ich klient zwracał uwagę, że dmuchańce zapewnione przez event menagera były brudne, zniszczone i odbiegały od standardów. Na co sam event menager nie miał wpływu, a głównym winowajcą był podwykonawca czyli wypożyczalnia dmuchańców.

Nasza wypożyczalnia działa na rynku od 20 lat. Sukcesywnie przez 20 lat działalności wymieniamy corocznie dużą część urządzeń na nowe dmuchańce. Sprzedajemy na rynku wtórnym dmuchańce, które wykorzystywaliśmy w branży eventowej przez kilka lat, a w ich miejsce zamawiamy nowe urządzenia, które są dostosowywane indywidualnie do potrzeb naszych i naszych klientów.

Posiadamy też kilka dużych hal magazynowych w naszej siedzibie, które pozwalają na przechowywanie urządzeń w dogodnych dla nich warunkach. Ale przede wszystkim zapewniają zaplecze pozwalające na ich serwis oraz mycie dmuchańcy niezależnie od pory roku.

Każdy zespół udający się na miejsce realizacji zlecenia posiada również niezbędne środki czyszczące i w razie potrzeby dodatkowo odświeża urządzenia przed rozpoczęciem eventu.  

Bezpieczeństwo

Nie będziemy ponownie poruszać kwestii dmuchańców chińskiej produkcji i związanego z nimi bezpieczeństwa.

Skupimy się na wyszkoleniu personelu oraz odpowiednim zabezpieczeniu urządzeń przed imprezą. Dmuchańce są urządzeniami bardzo podatnymi na warunki atmosferyczne. Deszcz z burzą, mogą spowodować, że urządzenie nie będzie nadawać się do użytki przez uczestników imprezy z powodu ewentualnego przemoczenia ciuchów.

Warto, aby podwykonawca był przygotowany na takie warunki i mógł w razie potrzeby osuszyć dmuchańce.

Jednak drugim ważny czynnikiem atmosferycznym jest wiatr. Duży wiatr może spowodować niebezpieczeństwo przewrócenia się urządzenia. W tym momencie ważną rolę dla event menagera i podwykonawcy odgrywają atesty i spełnienie przez urządzenie odpowiednich norm.

Jednak najważniejszą rolę odgrywają nasi pracownicy, bo to na ich doświadczeniu trzeba polegać. Dmuchaniec przed rozpoczęciem imprezy powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, przybity i przywiązany do podłoża. Nawet, gdy świeci słońce i jest bezchmurny, bezwietrzny dzień! Jako event menager zwróć na to szczególną uwagę i nie ufaj w 100% swojemu podwykonawcy.

Przez wiele lat słyszeliśmy i widzieliśmy na własne oczy różne sposoby „zabezpieczenia” urządzeń.

Gwarantujemy, że nasi pracownicy są dobrze wyszkoleni. Wiedzą jak postępować w przypadku wystąpienia gwałtownej pogody i ufamy im, ponieważ wielu z naszych pracowników pracuje z nami od kilkunastu lat od początków naszej działalności.

Dodatkowo w trakcie trwania eventów koordynatorzy przydzielenie do każdego zlecenia oraz osoba przebywająca w biurze na bieżąco śledzi warunki pogodowe panujące na terenie całego kraju przy pomocy radarów opadów, wiatru dostępnych w sieci.

Wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się również artykuł na temat tych aplikacji oraz innych serwisów internetowych, które mogą okazać się przydatne w pracy event menagera.

 Nowości Zjeżdżalnie Wymiatacze - Tory przeszkód Place zabaw i inne dmuchańce Suche baseny z piłeczkami Karuzele i inne mechaniczne Ścianki wspinaczkowe Urządzenia do rywalizacji Animacje, gry i zabawy Automaty i strzelnice Sprzęt techniczny, scena, namioty, nagłośnienie... Atrakcje mikołajkowo-świąteczneul.Trzmiela 18
60-185 Skórzewo
k. Poznania

tel. 733 833 933
tel. 605 632 237
tel. 530 185 585

E-mail:
biuro@avex.com.pl